6. ŚFN KATOWICE: zgłoś propozycję do programu wydarzenia

14.01.2022 - 15:28 aktualizacja 25.01.2022 - 20:50
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Nabór do grona wystawców szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE rozpoczął się 15 stycznia i potrwa do 28 lutego. Tradycyjnie organizatorzy zachęcają do przesyłania propozycji wszelkich działań popularyzujących naukę – wykładów, warsztatów, pokazów, wystaw, wydarzeń artystycznych oraz aktywności innego rodzaju.

W tym roku nabór aktywności odbywa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego programu Coffee. Nowy system ułatwi zgłaszanie propozycji oraz usprawni komunikację i dalsze prace nad programem festiwalu.

Wszystkie osoby zgłaszające aktywności z afiliacją Uniwersytetu Śląskiego mogą starać się o dofinansowanie proponowanych działań. Aby je otrzymać, spełnionych musi zostać kilka warunków:

1) aktywnością musi być stanowisko pokazowe lub warsztaty;

2) zgłoszenie musi zostać pozytywnie zweryfikowane przez biuro organizacyjne ŚFN;

3) zgłoszenie musi zostać przesłane do 28 lutego;

4) niezależnie od zgłoszenia głównego trzeba wypełnić również formularz o dofinansowanie (także do 28 lutego).

Szczegółowe zasady dofinansowania dostępne są w regulaminie.

6. ŚFN KATOWICE odbywać się będzie od 3 do 5 grudnia 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz hali widowiskowo-sportowej Spodek.

Warto przypomnieć, że sukces dotychczasowych edycji festiwalu w znacznej mierze przyczynił się do uzyskania przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. ŚFN KATOWICE to święto śląskiej nauki i jeden z największych w Europie wydarzeń o charakterze popularnonaukowym.

grafika promująca nabór aktywności do 6. edycji ŚFN KATOWICE