Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English

Aplikacja Connect UŚ dla wspólnoty Uniwersytetu Śląskiego

18.05.2021 - 09:46 aktualizacja 19.05.2021 - 20:27
Redakcja: OO
Tagi: aplikacja, app, application, Connect UŚ

Od kwietnia 2021 roku można pobrać na telefon aplikację Connect UŚ, łączącą wspólnotę Uniwersytetu Śląskiego na całym świecie, a ponadto przydatną w czasie podróży. Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie sprawdzić, kto przebywa aktualnie w mieście lub w miejscu, do którego podróżujemy.

Dlaczego Connect UŚ?

Dzięki funkcjom aplikacji możemy być w kontakcie ze wspólnotą naszej uczelni – pozwala ona na odszukiwanie znajomych ze studiów albo poznawanie nowych osób. Connect UŚ umożliwia zarówno wysyłanie wiadomości prywatnych, jak i uczestniczenie w dyskusjach na forum.

Connect UŚ jest miejscem bezpiecznym. Każdy użytkownik zakładający profil jest weryfikowany. Pracownicy uczelni sprawdzają, czy dana osoba jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego.

Kiedy warto pobrać Connect UŚ?

Aplikacja jest dedykowana absolwentom, ale skorzystać z niej może cała wspólnota akademicka. Warto ją pobrać, gdy:

 • chcemy znaleźć znajomych ze studiów i odnowić z nimi kontakt,
 • chcemy nawiązać kontakt z członkami wspólnoty Uniwersytetu Śląskiego,
 • planujemy wyjazd za granicę,
 • jesteśmy za granicą i szukamy towarzystwa lub pomocy w miejscu swojego pobytu.

Aplikację mogą pobrać:

 • absolwenci,
 • studenci,
 • doktoranci,
 • pracownicy,
 • studenci wymiany międzynarodowej (np. Erasmus),
 • absolwenci MBA, Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych,
 • uczestnicy szkoły letniej, kursu przygotowawczego, kursów języka polskiego jako obcego.

Funkcje aplikacji

Dzięki aplikacji Connect UŚ użytkownik wyjeżdżający za granicę sprawdzi, czy w danym kraju lub mieście mieszkają albo przebywają osoby związane z Uniwersytetem Śląskim. Jeżeli tak, aplikacja pozwoli na nawiązanie z nimi kontaktu, a co za tym idzie – umożliwi otrzymanie od nich informacji o mieście, umówienie się na kawę lub spacer.

Jeżeli znajdujemy się w obcym mieście i jesteśmy w trudnej sytuacji, np. zgubimy się albo nie będziemy mogli się porozumieć, możemy wysłać komunikat HELP. Inni użytkownicy przebywający w tym mieście, otrzymają powiadomienie PUSH, dzięki czemu dowiedzą się o problemie.

W aplikacji można sprawdzić mapę miasta, w którym obecnie przebywamy, oraz kto jeszcze się w nim się znajduje. Jesteśmy również w stanie dowiedzieć się, kto planuje przyjechać do tego miasta w najbliższym czasie.

Aplikacja posiada bazę użytkowników (absolwentów, studentów itp.) z możliwością filtracji np. ze względu na rok ukończenia studiów/kursu, kierunek studiów, kraj, miasto. Dzięki tej opcji możemy znaleźć znajomych i odnowić z nimi kontakt.

Zakładka forum umożliwia zamieszczenie lub przeglądanie postów w czterech strefach: absolwent, student, pracownik oraz strefa innych osób związanych z Uniwersytetem Śląskim.

Użytkownicy mogą także korzystać z komunikatora i wysyłać wiadomości prywatne do innych osób niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dzięki temu, w dobie pandemii COVID-19, aplikacja staje się jeszcze bardziej przydatna.

Pobierz aplikację

Aplikację można pobrać na stronach:

Connect UŚ powstał w ramach projektu „UŚ Alumni – Budowanie relacji z zagranicznymi absolwentami Uniwersytetu Śląskiego”. Projekt finansowany był przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu International Alumni.

Logo Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

grafika: studenci Uniwersytetu Śląskiego siedzą przy logotypie Uniwersytecie Śląskiego i sprawdzają aplikację Connect UŚ

return to top