Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Briefing prasowy dotyczący uruchomienia Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

28.06.2016 - 12:41 aktualizacja 26.08.2021 - 15:02
Redakcja: Zuzanna Neuve-Eglise

Briefing prasowy dotyczący uruchomienia przy Uniwersytecie Śląskim Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych odbył się we wtorek 28 czerwca 2016 roku o godz. 11.00 na katowickim Rynku (plac Kwiatowy).

Podczas spotkania przedstawione zostały informacje na temat powstania Obserwatorium, którego prace powinny się przyczyniać do dynamicznego i zrównoważonego rozwoju Górnośląskiego Obszaru Metropolitalnego. Zarządzanie tak złożonym i zróżnicowanym organizmem miejskim nie może się obyć bez dostępu do rzetelnych danych, badań i wiedzy w zakresie procesów występujących w skali ponad miejskiej i metropolitalnej.

W briefingu wzięli udział: dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski – prorektor elekt ds. współpracy międzynarodowej i krajowej, dr hab. Robert Pyka – zastępca dyrektora Instytutu Socjologii oraz Romuald Gacka z firmy Cormet s.c.

Powiązane artykuły:

„wyborcza.pl” – „GZM ma oczy i uszy. Powstało naukowe obserwatorium” (28.06.2016).

„naukawpolsce.pap.pl” – „Naukowcy z UŚ chcą badać procesy metropolizacji w regionie” (29.06.2016).