Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Inauguracja Obserwatorium na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach 4 kwietnia 2017 r.

04.04.2017 - 12:22 aktualizacja 26.08.2021 - 15:06
Redakcja: Zuzanna Neuve-Eglise

W dniu 4 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyło się seminarium inaugurujące Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych UŚ (OPMiM), skupiające ekspertów i naukowców działających w siedemnastu tematycznych zespołach badawczych, z zakresu procesów miejskich i metropolitalnych, rewitalizacji, smart city i wielu innych. Seminarium oraz zaprezentowane wyniki z pierwszych badań Obserwatorium doskonale wpisały się w kontekst prac nad ustawą o związku metropolitalnym w województwie śląskim, podpisaną dziś w Katowicach przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia >>>