doktorant

06.07.2020 - 12:25 aktualizacja 06.07.2020 - 12:28
Redakcja: dianapasek
Tagi: doktorant, e-czasopismo, PWN Nauka

Informujemy o wydaniu przez WN PWN  pierwszego numeru nowego e-czasopisma skierowanego do naukowców, dydaktyków i doktorantów.
Czasopismo kontynuuje dobre praktyki oraz doświadczenie zebrane przez lata redagowania Niezbędnika Akademickiego PWN.
Zmiana nazwy wpisuje się w zmianę komunikacji z całym środowiskiem akademickim. Dlatego poza zmianą nazwy czasopisma został powołany nowy profil facebook.com/PWNNauka do którego odwiedzania serdecznie zapraszamy.
PWN Nauka to wciąż czasopismo trzymające rękę na pulsie nauki i szkolnictwa wyższego.

Tematem pierwszego numeru jest prawo autorskie w świecie akademickim, której to kwestii poświęcone są dwa artykuły:
·         Piractwo własności intelektualnej w polskim środowisku akademickim i naukowym w czasie wdrażania Konstytucji dla Nauki – pisze ekspert z plagiat.pl Krzysztof Gutowski
·         Jak zgodnie z prawem cytować publikacje naukowe innych badaczy? – odpowiada mec. Maciej Tomaszewski

Dodatkowo wywiady z prezes Fundacji Młodej Nauki – dr inż. Kingą Kurowską-Wilczyńską oraz Rzecznikiem Praw Doktoranta – Pawłem Sobotko. Kontynuujemy publikowanie fragmentu książek od PWN – tym razem – Cyfrowy warsztat humanisty. Pojawia się  nowy dział „Nie samą nauką…” żyje człowiek, w którym prezentujemy kalendarium letnich imprez NCK.

Darmowe e-wydanie można pobrać zapisując się do listy subskrybentów na stronie: https://nauka.pwn.pl/

Redakcja jest otwarta na nowych autorów. Dlatego już dziś zapraszamy do współpracy, którą można rozpocząć kontaktując się z nami pwnnauka@pwn.pl.