doktorant

Uniwersytet Otwarty poszukuje doktorantów do projektu

19.04.2021 - 11:34 aktualizacja 19.04.2021 - 11:35
Redakcja: dianapasek
Tagi: doktorant, Uniwersyteckie Miasteczka Naukowe, Uniwersytet Otwarty

Szanowni Państwo,

Zespół Uniwersytetu Otwartego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach co roku organizuje Uniwersyteckie Miasteczka Naukowego, którego kolejna edycja przypada na wrzesień 2021 roku. To wydarzenie, które skupia się na popularyzowaniu osiągnięć naukowych wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Na projekt składają się adresowane do ww. grup wykłady, organizowane w ramach trzech modułów („przystanków naukowych”): „Osobliwości Świata Fizyki”, „Niesamowita Historia Ludzkości” oraz „Biorobotyka”.

W związku z tym poszukujemy osób, które chciałyby zaangażować się w ten projekt w charakterze:

1. koordynatora Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego, do którego zadań należy:
  • opieka organizacyjna nad realizacją całości wydarzenia;
  • działania promocyjne wydarzenia;
  • wsparcie w pozyskiwaniu uczestników i słuchaczy wykładów oraz warsztatów;
  • ścisła współpraca z biurem Uniwersytetu Otwartego w kwestii obsługi administracyjnej wydarzenia;
  1. koordynatora przystanku „Niesamowita Historia Ludzkości”, do którego zadań należy:
  • koordynacja merytoryczna oraz organizacyjna przystanku „Niesamowita Historia Ludzkości”;
  • ścisła współpraca z koordynatorem Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego oraz koordynatorami pozostałych przystanków w zakresie promocji, pozyskiwania uczestników przystanku oraz obsługi administracyjnej wydarzenia;
  • opracowanie programu oraz zaangażowanie osób do realizacji wykładów w ramach przystanku.

Od koordynatora oczekujemy:

• wysokich zdolności organizacyjnych;
  • łatwości w nawiązywaniu relacji i komunikatywności;
  • terminowości;
  • znajomości lub chęci poznania aspektów popularyzacji nauki wśród dzieci i młodzieży;
  • łatwości w poruszaniu się w social mediach;
  • doświadczenia w zakresie promocji wydarzeń popularnonaukowych;

Dodatkowo – od kandydatów na koordynatora przystanku „Niesamowita Historia Ludzkości” oczekujemy merytorycznej znajomości zagadnień z zakresu nowoczesnej humanistyki.

Oferujemy:

• współpracę ze zgranym, twórczym zespołem Uniwersytetu Otwartego oraz naukowcami Uniwersytetu Śląskiego;
  • wsparcie administracyjne, organizacyjne i merytoryczne w realizacji powierzonych zadań;
  • możliwość zdobycia doświadczenia w organizacji wydarzeń i koordynacji;
  • możliwości rozwoju kompetencji organizacyjnych;
  • realizację własnych pomysłów w ramach realizowanych zadań;
  • nasze doświadczenie w obszarze zarządzania projektami i „know-how” w organizacji wydarzeń w oparciu o poprzednie edycje UMN
  • wynagrodzenie w oparciu o umowę zlecenie.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz krótkiego listu motywacyjnego, zawierającego opis mocnych stron kandydata na adres: uniwersytetotwarty@us.edu.pl do 7 maja 2021 roku.

Wszelkich informacji udziela biuro Uniwersytetu Otwartego pod wskazanym powyżej adresem mailowym lub telefonicznie: 665 331 617.

Informacje na temat poprzedniej edycji wydarzenia znajdziecie Państwo tutaj:

Zapraszamy do kontaktu z nami oraz przesyłania aplikacji.