Logo European City of Science 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie – wyniki

12.03.2018 - 16:16 update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Od 1 do 3 marca 2018 roku w Wiśle odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. O medale rywalizowało prawie 300 studentek i studentów z 45 uczelni. Zawody rozegrane zostały na stoku Skolnity, ich organizatorem był Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii uniwersytety zespół reprezentujący UŚ – w składzie: Katarzyna Kocemba, Karolina Kościelniak, Adrianna Mrowiec i Weronika Spyra – zajął 4. miejsce. Natomiast męska drużyna w tej samej kategorii uplasowała się na 5. pozycji. W jej skład wchodzili: Adam Suchański, Dominik Sobczyk, Mateusz Król, Michał Szlachtowski, Paweł Barczak, Jakub Węgrzyn oraz Kamil Pietrzak.

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie zostały objęte patronatem: marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, burmistrza Wisły Tomasza Bujoka oraz prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera.