10. konferencja Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin

17.09.2021 - 15:09, aktualizacja 17.09.2021 - 15:09
Redakcja: OO

Od 20 do 23 września 2021 roku odbywać się będzie 10. międzynarodowa konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin (PTBER). Tematem spotkania będzie „Eksperymentalna biologia roślin w różnych skalach: od cząsteczek po środowisko”.

Sesje będą prowadzone w języku angielskim i obejmą następujące zagadnienia:

• geny i fitohormony w rozwoju roślin,
  • struktura, funkcja i bioobrazowanie komórek,
  • epigenetyka roślin,
  • ekofizjologia i fizjologia roślin w stresie,
  • biotechnologia roślin i kultura tkankowa,
  • na styku biologii i fizyki – hołd dla Zygmunta Hejnowicza.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

• rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek,
  • dziekana Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ prof. dr hab. Leszek Marynowski,
  • dyrektora Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska UŚ dr hab. Danuta Wojcieszyńska, prof. UŚ.

Wydarzenie odbędzie się z wykorzystaniem środków komunikacji internetowej ze względu na panującą pandemię COVID-19. Mimo takiej formuły organizacyjnej w konferencji zadeklarowało swój udział prawie 200 uczestników z różnych krajów Europy, a także ze Stanów Zjednoczonych. W programie zaplanowano wykłady 22 zaproszonych naukowców, 39 wykładów sesyjnych oraz 94 prezentacje posterowe.

Komitet organizacyjny pierwszej wirtualnej konferencji PTBER w Katowicach to: dr Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ, prof. dr hab. Małgorzata Gaj, prof. dr hab. Ewa Kurczyńska, dr hab. Jolanta Kwaśniewska, prof. UŚ, prof. dr hab. Dorota Kwiatkowska, dr Marek Marzec, prof. UŚ, Piotr Otręba, dr Krzysztof Sitko, dr Justyna Wróbel-Marek.