100 dni do matury z Uniwersytetem Śląskim Maturzystów

18.01.2022 - 11:48, aktualizacja 18.01.2022 - 15:03
Redakcja: RJ

Już niedługo uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przekroczą symboliczną granicę ostatnich stu dni do matury. Osoby potrzebujące wsparcia w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości, mogą znaleźć pomoc na kursach organizowanych przez Uniwersytet Śląski Maturzystów, który działa w ramach Uniwersytetu Otwartego UŚ.

Na początku lutego rozpoczną się stacjonarne, trzymiesięczne kursy maturalne z siedmiu przedmiotów do wyboru: języka polskiego (poziom podstawowy lub rozszerzony), matematyki (poziom podstawowy lub rozszerzony), chemii, biologii, geografii, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia potrwają do końca kwietnia. Kurs z jednego przedmiotu to łącznie 30 godzin zegarowych zajęć rozłożonych na trzy miesiące. Dzięki temu maturzyści mogą liczyć na opiekę merytoryczną niemal do dnia matury.

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu i potrwają 2,5 godziny zegarowej (z przerwami potrzebnymi na odpoczynek w trakcie spotkania).

W tym roku wszystkie kursy przyjmą formę stacjonarną, co umożliwi kontakt twarzą w twarz z wykładowcą i pozostałymi członkami grupy. Zajęcia odbywać się będą w salach nowego budynku Wydziału Humanistycznego UŚ, mieszczącego się w ścisłym centrum Katowic przy ulicy Uniwersyteckiej 4.

Uniwersytet Śląski posiada dziesięcioletnie doświadczenie w organizacji kursów maturalnych. Wszystkie zajęcia prowadzą wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego i najlepsi nauczyciele w regionie. Absolwenci uniwersyteckich szkoleń osiągają wyniki znacznie przewyższające średnią punktację w kraju (od kilkunastu do kilkudziesięciu punktów procentowych) i dostają się na wymarzone kierunki studiów.

Uruchomione zostały już zapisy mailowe na kursy. Zapewniają one pierwszeństwo rezerwacji miejsc w grupach. Zgłoszenia są przyjmowane na adres e-mail: maturzysta@us.edu.pl. Pozostałe wolne miejsca ogłoszone będą na stronie internetowej UŚ Maturzystów, na której będzie można zapisać się na kurs poprzez formularz rejestracyjny.

Więcej informacji o kursach maturalnych można znaleźć na stronie Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz na Facebooku.