54. inauguracja roku akademickiego

08.09.2021 - 13:41, aktualizacja 01.10.2021 - 11:17
Redakcja: OO

W piątek 1 października 2021 roku o godz. 11.00 Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty czwarty rok akademicki.

Podczas uroczystości nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożą ślubowanie akademickie. Jednym z punktów programu będzie także wręczenie nagrody „Pro Scientia et Arte” honorującej pracowników Uniwersytetu Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Laureatami nagrody w 2021 roku są: prof. dr hab. Halina Rusek z Wydziału Nauk Społecznych w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych w dziedzinie nauk społecznych oraz prof. dr hab. Stanisław Kucharski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych.

Pierwszy w tym roku wykład akademicki pt. „Kilka uwag o naszej (polskiej) mentalności” wygłosi prof. dr hab. Grażyna Borkowska z Instytutu Badań Literackich PAN.

Uroczystość będzie można zobaczyć za pośrednictwem Facebooka, a także w serwisie YouTube na kanale „Uniwersytet Śląski”.

Uniwersytet Śląski jest uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą. Jeśli mają Państwo jakieś szczególne potrzeby, które możemy zastosować podczas inauguracji, proszę nas o tym poinformować – postaramy się wdrożyć odpowiednie rozwiązania.

Publikacja inauguracyjna

Szkoła Doktorska

7 października br., godz. 14.00

Informacja o inauguracji w Szkole Doktorskiej