Briefing prasowy dot. rekrutacji na studia 2023/2024

26.05.2023 - 11:46, aktualizacja 29.05.2023 - 14:06
Redakcja: OO

W poniedziałek 29 maja 2023 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się briefing prasowy dotyczący rekrutacji na studia w roku akademickim 2023/2024.

W spotkaniu z mediami uczestniczyli: prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor UŚ, dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – prorektorka ds. kształcenia i studentów oraz dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ – koordynatorka projektu Transform4Europe na UŚ.

Podczas briefingu przedstawiono ofertę UŚ dla kandydatów i kandydatek, w tym nowe kierunki studiów (m.in. lingwistykę stosowaną). Zaprezentowano także założenia Nowej Koncepcji Studiów, która będzie wdrażana na większości kierunków od roku akademickiego 2023/2024. Zakłada ona szerszą indywidualizację kształcenia oraz wzmocnienie kształcenia kierunkowego z powiązanymi przedmiotami z innych dyscyplin. Ten innowacyjny model kształcenia umożliwi studentom i studentkom wybór zagadnień, które są dla nich interesujące oraz przydatne w życiu zawodowym i osobistym.

W czasie spotkania przybliżono także możliwości zagranicznej mobilności osób studenckich w ramach projektu Transform4Europe.