Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Drugi wykład w ramach modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

15.04.2016 - 16:56, aktualizacja 15.04.2016 - 16:56
Redakcja: admin

W środę 20 kwietnia 2016 roku od godz. 14.00 do 16.30 w auli nr 7 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11b, Katowice) odbędzie się drugi wykład z modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”, organizowany w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Wykład pt. „Podstawy inwestowania, czyli szanse i ryzyka związane z Twoją finansową przyszłością” wygłosi Paweł Zatwarnicki, wieloletni współpracownik Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, koordynator i wykładowca ogólnopolskiej Szkoły Giełdowej, który realizuje szkolenia z zakresu instrumentów pochodnych, rynków finansowych, procesów wprowadzenia spółki na GPW czy NewConnect.
 
Wykład jest skierowany do studentów zainteresowanych rozwijaniem kompetencji  w zakresie wiedzy o rynku finansowym oraz umiejętności podejmowania optymalnych decyzji w zakresie oszczędzania oraz inwestowania. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymają certyfikaty, potwierdzające nabytą wiedzę.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie prowadzony jest na 122 polskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Śląskim. Program realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. Formuła programu oparta jest na realizacji wykładów prowadzonych zarówno przez praktyków reprezentujących partnerów, jak i nauczycieli akademickich oraz koordynatorów NZB. Obecnie realizowane są cztery moduły tematyczne: „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym”, „Narzędzia e-gospodarki”, „Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka”, „Nowy wymiar bankowości spółdzielczej”.

Partnerami programu są: Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Info Monitor, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja GPW, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Polska Izba Ubezpieczeń, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Krajowa Izba Rozliczeniowa. 
Szczegółowe informacje na temat programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem dostępne są na stronach: www.nzb.pl oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem.

 

return to top