Festiwal filmowy „Made in Poland”

25.05.2022 - 12:09, aktualizacja 25.05.2022 - 13:00
Redakcja: K.S

XI edycja festiwalu filmowego „Made in Poland” odbędzie się 26 maja 2022 roku w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego (B1.1) na Wydziale Humanistycznym UŚ (ul. Uniwersytecka 4, Katowice). Oficjalne otwarcie rozpocznie się o godz. 08.45, zaraz potem o godz. 09.00 Jacek Mikołajczyk – reżyser teatralny, teatrolog i tłumacz, a obecnie dyrektor Teatru Syrena w Warszawie wygłosi prelekcję na temat obecności muzyki w teatrze i polskiej kinematografii.

Tytuł tegorocznej edycji to „Made in Poland. Made by music”. Podczas festiwalu można będzie zobaczyć filmy, w których muzyka i taniec odgrywają ważną rolę. Na festiwalu nie zabraknie zatem produkcji z Bollywood z bajecznymi orientalnymi kostiumami. Widzowie zobaczą także polski musical z piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Maanam i T.Love.

Plan wydarzenia:

08.45 – rozpoczęcie

09.00 – prelekcja Jacka Mikołajczyka

09.30 – „Chori Chori. Każdy ma prawo do miłości” (2003)

12.00 – #WszystkoGra (2016)

13.30 – zakończenie

Festiwal filmowy „Made in Poland” to coroczne wydarzenie kulturalne, promujące ambitne kino polskie i zagraniczne organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Podczas festiwalu można zobaczyć filmy reprezentujące różne gatunki i style oraz ukazujące odmienne kręgi kulturowe. Projekcjom towarzyszą prelekcje i spotkania z zaproszonymi gośćmi (aktorami, reżyserami, specjalistami z rożnych dziedzin). Odbiorcami festiwalu są m.in. pochodzące z niemalże całego świata osoby uczące się języka polskiego jako obcego w ramach kursów przygotowawczych do podjęcia studiów w Polsce realizowanych na zlecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W wydarzeniu biorą udział także studenci międzynarodowych studiów polskich UŚ, studenci innych kierunków UŚ i kinomani.

plakat wydarzenia z programem