Festyn naukowy na Wydziale Prawa i Administracji UŚ

07.06.2022 - 09:16, aktualizacja 07.06.2022 - 09:23
Redakcja: OO

W sobotę 11 czerwca 2022 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się festyn naukowy o charakterze imprezy rodzinnej. Jego celem jest pogłębienie wiedzy uczestników o nowych technologiach, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwie, a także zastosowaniu prawa w tych dziedzinach.

Wydarzenie podzielone zostanie na dwa bloki. Pierwsza część obejmie wykłady na temat sztucznej inteligencji oraz prawa. Wśród prelegentów będą m.in.: dr hab. Maciej Szpunar, prof. UŚ (rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej), dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ oraz dr Michał Nowakowski. Druga część wydarzenia to warsztaty praktyczne przy użyciu sprzętu elektronicznego. Dotyczyć będą: cyberhigieny, cyberbezpieczeństwa, tworzenia i używania NFT oraz tokenów.

W trakcie festynu zaplanowana została także wycieczka po Wydziale Prawa i Administracji UŚ dla zainteresowanych osób. Tę część wydarzenia poprowadzi adw. Magdalena Stryja – rzecznik i kierownik organizacyjna wydziału, członkini zespołu prasowego Naczelnej Rady Adwokackiej, przewodnicząca Komisji Nauki i Rozwoju przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.

Dla najmłodszych przewidziane zostały również atrakcje w postaci stoiska z watą cukrową oraz dmuchane zjeżdżalnie przed budynkiem wydziału.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE, Naczelna Rada Adwokacka oraz wydawnictwo Wolters Kluwer.

Szczegółowy program festynu znajduje się na stronie Wydziału.