Filmowe spotkania z psychologią – pokaz filmu „Godland” połączony z dyskusją

09.01.2023 - 11:49, aktualizacja 09.01.2023 - 11:51
Redakcja: wcyg
Tagi: pokaz filmowy

W czwartek 12 stycznia 2023 roku o godz. 18.00 w kinie studyjnym Światowid (ul. 3 Maja 7 w Katowicach) odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Godland” Hlynura Pálmasona, islandzkiego reżysera i scenarzysty.

W produkcji „Godland” spektakularne, dramatyczne, a przy tym zmienne i kapryśne pejzaże Islandii korespondują ze stanem ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Umiejscowiony u schyłku XIX wieku scenariusz odwołuje się do zależności łączących Islandię i Danię, jednak skomplikowane relacje władzy i poddaństwa, jakie kreśli reżyser, wykraczają poza ramy historycznych rozliczeń i religijnych hierarchii. Dzieło Hlynura Pálmasona jest filmem o samotności, wyobcowaniu i goryczy.

Po seansie przewidziano dyskusję, którą poprowadzi dr Łukasz Jach, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu spotkań pt. „Filmowe spotkania z psychologią”, którego tytuł nawiązuje do książki Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego „Filmowe spotkania z psychologią”. Publikacja jest dostępna w wersji online i można ją pobrać ze strony wydawnictwa.

Więcej szczegółów na temat pokazu oraz informacje o biletach znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.