Hispanofonia 2023

24.04.2023 - 09:59, aktualizacja 24.04.2023 - 10:51
Redakcja: K.S

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego organizuje kolejną edycję obchodów święta Hispanofonii. 26 maja 2023 roku w godz. 09.45–12.45 uczestnicy będą mogli wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

W tym roku przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci Pabla Picassa. Z tej okazji 2023 rok został okrzyknięty w Hiszpanii rokiem artysty. Organizatorzy święta Hispanofonii także postanowili uczcić tę rocznicę – motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą życie i twórczość malarza.

Celem spotkania jest promocja języka i kultury hiszpańskiej wśród uczniów w naszym regionie. W programie przewidziano prelekcje wykładowców i współpracowników filologii romańskiej (część z nich w języku polskim, część w języku hiszpańskim) oraz tradycyjny konkurs podsumowujący dla uczniów.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prac pt. „Między modernizmem a surrealizmem” przygotowana przez młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Katowicach i Szkoły Podstawowej nr 55 Specjalnej w Katowicach.

Wydarzenie w tym roku odbędzie się online za pośrednictwem kanału YouTube.

Szczegóły na fanpejdżu wydarzenia.

informacje zawarte na plakacie znajdują się w głównej treści wydarzenia