[ODWOŁANA] III ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”

06.03.2020 - 11:36, aktualizacja 25.03.2020 - 13:16
Redakcja: OO, Sekcja Prasowa
Tagi: prawo rolne, prawo żywnościowe

Uwaga

W związku z epidemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 konferencja zostaje odwołana.

Koło Naukowe Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, organizuje III ogólnopolską konferencję naukową pt. „Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”, skierowaną przede wszystkim do studentów i doktorantów, którzy będą mogli zaprezentować swoje badania naukowe. Wydarzenie będzie okazją do podsumowania dotychczasowego stanu badań z zakresu regulacji prawa rolnego i żywnościowego, a także do nakreślenia nowych problemów badawczych występujących na tych polach.

Zagadnienia tematyczne konferencji podzielone zostaną na dwa panele:

• prawo rolne – panel obejmować będzie takie zagadnienia, jak m.in. obrót nieruchomościami rolnymi, wspólna polityka rolna, administracja rolna, kształtowanie przestrzeni rolniczej, instrumenty prawnofinansowe w rolnictwie, własność intelektualna w obszarze rolnictwa,
  • prawo żywnościowe – panel dotyczyć będzie m.in. zagadnień związanych z bezpieczeństwem żywienia i bezpieczeństwem żywności, suplementami diety, własnością intelektualną w zakresie żywności czy nowymi kategoriami żywności.

return to top