„Jak postęp w naukach przyrodniczych wpływa na nasze życie” – wykład

22.03.2023 - 09:24, aktualizacja 22.03.2023 - 09:40
Redakcja: K.S

Komisja Nauk Przyrodniczych Stacji Naukowej PAU w Katowicach organizuje wykład otwarty organizowany w ramach cyklu międzywydziałowych wykładów z zakresu nauk przyrodniczych. Wykłady te są prowadzone przez najwybitniejszych naukowców uczelni i instytutów naukowych na Śląsku, których wyniki badań mają wpływ na inne dziedziny nauki.

Wykład pt. „Jak postęp w naukach przyrodniczych wpływa na nasze życie” wygłosi prof. dr hab. Elżbieta Zipper, profesor emerytowana Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się 27 marca 2023 roku o godz. 18.00 w auli Kopernika na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ (ul. Bankowa 14).

Celem wydarzenia jest przedstawienie najnowszych badań prowadzonych m.in. na gruncie fizyki, chemii, biotechnologii i biologii molekularnej, które skutkują znaczącym postępem w diagnostyce i terapii w medycynie. Omówiony zostanie również wpływ nauk przyrodniczych na nowe rozwiązania w ekologii.

Wstęp wolny.