Klub Myśli Ekologicznej | „O nadziei w mrocznym świecie”

14.03.2023 - 15:59, aktualizacja 16.03.2023 - 09:25
Redakcja: OO

21 marca 2023 roku o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach w ramach Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się spotkanie pt. „O nadziei w mrocznym świecie”. Uczestnicy wydarzenia obejrzą film pt. „Skąd przybywamy” w reżyserii Marca Baudera.

Film pokazuje dramatyczny obraz świata, o którym opowiadają intelektualiści i naukowcy, postulując konieczne zmiany na naszej planecie. Poznajemy nieograniczone możliwości naszego mózgu, spuściznę kolonializmu i wachlarz uczuć robota. Inspirujące spojrzenie na nasz świat daje nadzieję. To, kim jesteśmy, nadal zależy od nas, jeśli tylko zrozumiemy, że jesteśmy połączeni ze wszystkim i wszystkimi, zaakceptujemy ideę wspólnotowości i znaczenie słowa „my”.

Spotkanie poprowadzą dr Ryszard Kulik (Klub Myśli Ekologicznej, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot) oraz Barbara Wojtaszek (polonistka i anglistka, edukatorka ekologiczna, prezeska zarządu Fundacji Klub Myśli Ekologicznej).

Organizatorami wydarzenia są: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Millennium Docs Against Gravity.

Szczegółowe informacje znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.

grafika promująca spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej