Konferencja pt. „From the Grassroots to Policy and Back: Putting Just Transition to Practice”

26.10.2022 - 15:07, aktualizacja 26.10.2022 - 15:13
Redakcja: OO

W piątek 28 października 2022 roku w budynku Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się konferencja naukowa pt. „From the Grassroots to Policy and Back: Putting Just Transition to Practice”, organizowana przez Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Just Transition Research Collaborative.

Udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 30 uczestników, którzy przedstawią swoje wystąpienia w sześciu panelach. Gośćmi będą m.in. prof. Jerzy Buzek, a także zagraniczni naukowcy.

Tematyka konferencji poświęcona jest problematyce sprawiedliwej transformacji ze szczególnym uwzględnieniem studiów przypadków z różnych miejsc świata i Europy, różnych przemysłów (jak automotive, produkcja plastików oraz najczęściej przywoływany przemysł wydobywczy) oraz na poziomie teoretycznym różnym rozumieniom koncepcji sprawiedliwej transformacji. Nie jest zaskakująca szczególna uwaga poświęcona w wystąpieniach górnictwu i regionom górniczym, jednak równie istotne jest to, że bogactwo tematyczne wystąpień wyraźnie wskazuje, iż nie można sprowadzać kwestii sprawiedliwej transformacji wyłącznie do górnictwa.

Program (w języku angielskim) dostępny jest na stronie centrum.