[ONLINE] Konferencja pt. „Powstania śląskie i plebiscyt w literaturze”

17.03.2021 - 16:04, aktualizacja 18.03.2021 - 09:57
Redakcja: OO

Biblioteka Śląska z okazji 100. rocznicy powstań śląskich organizuje konferencję naukową, poświęconą literaturze epoki powstań i plebiscytu, a także literaturze współczesnej „pamiętającej” tamte wydarzenia.

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach: prof. dr hab. Grażyna B. Szewczyk, prof. dr hab. Andrzej Gwóźdź, prof. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz, dr hab. Lucyna Sadzikowska, prof. UŚ, dr hab. Katarzyna Tałuć, prof. UŚ, dr hab. Ilona Copik, prof. UŚ, dr Marek Mikołajec oraz dr hab. Michał Skop, prof. UŚ. Uczestnicy rozmawiać będą o tekstach znanych i nieznanych oraz o literaturze z różnych kręgów kulturowych i obszarów językowych.

Konferencja będzie transmitowana na Facebooku Biblioteki Śląskiej.