Międzynarodowa konferencja naukowa dot. sprawiedliwości energetycznej

22.03.2023 - 14:43, aktualizacja 19.05.2023 - 11:41
Redakcja: K.S

Od 25 do 26 maja 2023 roku będzie się odbywała międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Sprawiedliwość energetyczna w obliczu transformacji energetycznej – wymiar globalny, europejski, krajowy” („Energy justice & energy transition. Global, Europe, state”).

Pierwszego dnia wydarzenie będzie miało miejsce w Muzeum Zamkowym w Pszczynie (ul. Brama Wybrańców 1), a drugiego dnia w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a).

Celem konferencji jest międzynarodowa debata naukowców na temat transformacji i sprawiedliwości energetycznej. Debata dotyczyć będzie prawnego i ekonomicznego charakteru sektora energetycznego na świecie, w Europie i w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Partnerami konferencji są m.in.: Centrum Badawcze Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora wydarzenia.