Międzynarodowa konferencja pn. „Cyfryzacja”

03.09.2021 - 12:58, aktualizacja 03.09.2021 - 12:58
Redakcja: OO

Od 14 do 15 września 2021 roku odbywać się będzie międzynarodowa konferencja pn. „Cyfryzacja”. Podczas wydarzenia omówione zostaną takie kwestie, jak:

• współpraca małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz samorządów przy wdrożeniach technologii internetu rzeczy (IoT) i inteligentnego miasta (smart city),
  • narzędzia finansowania rozwoju firm oraz wdrażania nowoczesnych technologii przez samorządy,
  • najnowocześniejsze polskie rozwiązania technologiczne z zakresu IoT i smart city wykorzystujące sztuczną inteligencję, rozwiązania chmurowe oraz big data,
  • cyberbezpieczeństwo rozwiązań cyfrowych,
  • korzyści i szanse dla MŚP oraz samorządów płynące z cyfryzacji w wymiarze technologicznym i społecznym,
  • najlepsze praktyki i przykłady cyfryzacji biznesu oraz samorządów z Europy i USA.

Jednym z prelegentów będzie dr hab. Waldemar Wojtasik, prof. UŚ – prodziekan ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli biznesu – zwłaszcza MŚP i start-upów – oraz samorządów zainteresowanych problematyką cyfryzacji swojej działalności z wykorzystaniem inteligentnych systemów IoT i smart city.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej w wybranych miastach partnerskich w Polsce oraz będzie dostępne w całości w internecie.

Konferencja organizowana jest przez Polski Klaster IoT & AI SINOTAIC oraz konsorcjum „Smart Secure Cities”. Współzałożycielem i członkiem klastra jest SPIN-US Sp. z o.o. – spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Grafika promująca konferencję pn. „Cyfryzacja”