Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Obchody Tygodnia Zdrowia Psychicznego

02.03.2017 - 16:07, aktualizacja 02.03.2017 - 16:07
Redakcja: admin

Od 6 do 10 marca 2017 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbywać się będzie cykl warsztatów, rozmów oraz konsultacji w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką zdrowia psychicznego, pomocą psychologiczną, nowymi nurtami i trendami w udzielaniu wsparcia psychologicznego.

Celem spotkań jest edukacja społeczeństwa w zakresie zaburzeń psychicznych, stresu i pomocy dla osób nimi dotkniętych. Projekt realizowany jest w formie spotkań i stoisk informacyjnych, przygotowanych przez studentów psychologii UŚ i kierunków lekarskich. Organizatorami przedsięwzięcia są: Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Oddział Śląsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA –  Poland, a także CINiBA.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. warsztaty pt. „DBT – nowe szanse dla osób z zaburzeniami osobowości typu borderline”, szkolenie pt. „Medytacja, uważność jako nowa metoda pomocy psychologicznej” i spotkanie dotyczące terapii schematów w leczeniu zaburzeń osobowości.

Briefing prasowy dotyczący Tygodnia Zdrowia Psychicznego odbędzie się w poniedziałek 6 marca 2017 roku o godz. 11.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (sala konferencyjna na parterze). 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie CINiBA.

return to top