Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej

02.03.2023 - 13:31, aktualizacja 08.03.2023 - 13:25
Redakcja: OO

17 marca 2023 r. odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej (ODIM) – kampania informująca i zachęcająca młodzież do poznania się z możliwościami, jakie daje nauka i rozwój w zakresie inżynierii materiałowej.

ODIM jest wynikiem współpracy 15 jednostek naukowych z całej Polski, tj. 13 szkół wyższych oraz dwóch instytutów Polskiej Akademii Nauk pod patronatem Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego. Współorganizatorem jest Instytut Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie zostało podzielone jest na dwie części. Podczas pierwszej z nich (godz. 10.00–16.00) odbędą się zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych, natomiast w drugiej części (godz. 16.00–19.00) zaplanowano „Materiałowy piknik rodzinny”.

Wydarzenie główne, jakimi są wykłady i warsztaty, skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale również studentów i sympatyków nauk technicznych.

Popołudniowe spotkanie adresowane jest do wszystkich, zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jest to ciekawa propozycja spędzenia popołudnia dla tych wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć horyzonty swojej wiedzy i czegoś nowego się dowiedzieć o materiałach, które nas otaczają, i to nie tylko na co dzień. Dodatkową atrakcją będą gry terenowe dla najmłodszych oraz możliwość wzięcia w warsztatach rysunkowych i malarskich.

ODIM odbędzie się stacjonarnie w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ w Chorzowie (ul. 75. Pułku Piechoty 1A.).

Rejestracja na wykłady i warsztaty