[ONLINE] 28. międzynarodowa konferencja i wystawa dotycząca systemów informacji przestrzennej

27.08.2021 - 12:18, aktualizacja 27.08.2021 - 14:05
Redakcja: MJ
Tagi: conference, konferencja

6 i 7 września 2021 roku odbędzie się online 28. międzynarodowa konferencja i wystawa dotycząca systemów informacji przestrzennej – 28th Geographic Information Systems Conference and Exhibition „GIS Odyssey 2021”. Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami informacji przestrzennej i aspektami wykorzystania systemów GIS m.in. dla: archeologii, ochrony dziedzictwa kulturowego i środowiska, planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju, medycyny, inteligentnych miast i inteligentnych wiosek.

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest zaangażowany w organizację konferencji od 1994 roku.

W tym roku po raz pierwszy organizatorem konferencji jest Chorwacko-Polska Sieć Naukowa (CPSN), która ma na celu formalizowanie współpracy i tworzenie forum interdyscyplinarnej wymiany wiedzy i doświadczeń z różnych dziedzin oraz realizacji wspólnych inicjatyw naukowych, integracji środowiska naukowego i zawodowego, wymiany informacji naukowej i organizacyjnej, bilateralne i międzynarodowe projekty badawcze, a także doskonalenie współpracy naukowej chorwacko-polskiej. Uniwersytet Śląski jest członkiem CPSN.

Szczegółowe informacje o konferencji, w tym program, dostępne są na stronie: www.cpsn.us.edu.pl.

logotyp konferencji GIS Odyssey