[ONLINE] Cykl darmowych warsztatów dla nauczycieli

15.02.2021 - 09:44, aktualizacja 15.02.2021 - 13:53
Redakcja: OO

Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach organizowany jest cykl darmowych warsztatów dla nauczycieli. Spotkania odbywają się w formie online raz w miesiącu o stałej godzinie – 17.30.

Harmonogram:

• 17 lutego 2021 roku: „Zwierzęta w polskim kinie” – Marta Chrzczanowicz,
  • 18 marca 2021 roku: „Romantyzm? Dzisiaj? Jak mówić o literaturze romantycznej, by uczniowie nas słuchali” – dr hab. Magdalena Bąk, prof. UŚ,
  • 15 kwietnia 2021 roku: „Film a literatura – czy warto oglądać adaptacje filmowe?” – dr Agnieszka Tambor,
  • 13 maja 2021 roku: „Miasto i społeczność w filmie” – dr Justyna Budzik,
  • 3 czerwca 2021 roku: „Dorastanie jako temat zajęć filmowych” – Karolina Kostyra.

W celu rejestracji na zajęcia należy wysłać e-mail na adres: polskapolkafilmowa@gmail.com (w odpowiedzi zostanie przesłany formularz zgłoszeniowy).

Warsztaty organizowane są w ramach dwóch projektów:

• „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie śląskim” – liderem projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Fundusz Azylu, Migracji i Integracji) oraz budżetu państwa, jest Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, a partnerem Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ,
  • „Z kinem polskim w świat” – projekt realizowany we współpracy z Koreańskim Uniwersytetem Języków Obcych oraz Uniwersytetem Komeńskiego w Bratysławie, finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (program Promocja Języka Polskiego).

plakat promujący darmowe warsztaty dla nauczycieli