[ONLINE] Konferencja pt. „Prawo pracy w dobie kryzysu”

14.05.2020 - 11:32, aktualizacja 18.05.2020 - 11:37
Redakcja: OO

14 maja 2020 roku odbyła się konferencja online pt. „Prawo pracy w dobie kryzysu”, organizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która skupiła wybitnych przedstawicieli świata nauki, zawodów prawniczych, doktorantów, studentów oraz przedstawicieli związków zawodowych. W wydarzeniu udział wzięło 160 uczestników, a całość została poprowadzona przy wykorzystaniu platformy MS Teams.

Olbrzymi wkład w sukces konferencji mieli jej inicjatorzy: dr Michał Barański i dr Błażej Mądrzycki przy wsparciu merytorycznym dr. hab. Łukasza Pisarczyka, prof. UW, prof. wizytującego UŚ oraz przy wsparciu organizacyjnym adwokat mgr Magdaleny Stryji. Podkreślić należy również duże zaangażowanie Koła Naukowego Opus per Laborem, któremu przewodniczą Monika Rogala, Agnieszka Jaworska oraz Joanna Młyńska.

Zaproszenie do wcielenia się w rolę moderatorów poszczególnych paneli przyjęli: prof. dr hab. Ludwig Florek, dr hab. Łukasz Pisarczyk, prof. UW, prof. wizytujący UŚ, dr Urszula Torbus, dr Błażej Mądrzycki oraz mgr Magdalena Stryja.

Konferencja miała zasięg międzynarodowy dzięki uczestnictwu profesorów z Uniwersytetu Bolońskiego, Uniwersytetu w Hamburgu oraz Uniwersytetu w Lejdzie.