[ONLINE] Konferencja pt. „Śladami przeszłości Górnego Śląska. Podsumowanie prac projektowych”

06.05.2021 - 11:56, aktualizacja 24.05.2021 - 09:36
Redakcja: OO

Konferencja stanowi zwieńczenie prac projektu „Panteon Górnośląski – badania naukowe” prowadzonego w ramach programu DIALOG Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie wyjątkowości Śląska i zwiększenie świadomości historycznej oraz rozwoju kulturalnego w tej części Polski. Inicjatorom wydarzenia zależy również na stworzeniu zaplecza merytorycznego dla młodego pokolenia i wniesieniu wkładu intelektualnego dla Instytucji Kultury Panteon Górnośląski. Społeczne korzyści wynikające z projektu to przede wszystkim stymulowanie i promowanie innowacyjnych badań humanistycznych oraz zwiększenie rozpoznawalności polskiej nauki.

Spotkanie będzie transmitowane w serwisie YouTube na kanale „Uniwersytet Śląski” oraz na fanpage’u Wydziału Teologicznego UŚ.

Podczas konferencji odbędzie się także premiera pakietu edukacyjnego pt. „Śladami przeszłości Górnego Śląska” autorstwa Macieja Fica i Haliny Biedy.

Program dostępny jest na stronie projektu: www.panteon.gornoslaski.us.edu.pl/konferencja.