[ONLINE] Konferencja „Śląskie Spotkania Europejskie”

14.05.2020 - 09:50, aktualizacja 14.05.2020 - 09:52
Redakcja: AJS

Urząd Miejski w Bytomiu, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach oraz Koło Naukowe Spraw Europejskich i Dyplomacji Uniwersytetu Śląskiego organizują webinarium z cyklu „Śląskie Spotkania Europejskie”.

Tematem przewodnim spotkania będzie pandemia i jej społeczno-polityczne konsekwencje we  Francji i  Hiszpanii, działania Unii Europejskiej związane z pandemią oraz ich wymiar gospodarczy. W programie spotkania przewidziano prelekcje, które wygłoszą: dr hab. Małgorzata Myśliwiec i prof. UŚ, dr hab. Tomasz Kubin, prof. UŚ z Instytutu Nauk Politycznych oraz dr Renata Jankowska, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych UŚ.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec.

Konferencja w formie zdalnej odbędzie się na platformie Zoom. Uczestnicy, którzy dokonali rejestracji na wydarzenie, otrzymają na swój adres e-mail link do webinarium.