[ONLINE] Sesja wykładowa wokół Dnia Ziemi

19.04.2021 - 08:33, aktualizacja 22.04.2021 - 09:47
Redakcja: OO

Wykładowcy Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowali sesję wykładową poświęconą obchodom światowego Dnia Ziemi, który w tym roku odbywa się pod hasłem: „Restore our Earth”.

W programie zaplanowano trzy wykłady naukowców z trzech instytutów Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ:

• dr hab. Edyta Sierka, prof. UŚ (Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska): „Odzyskać (naszą?) Ziemię”,
  • dr Andrzej Boczarowski (Instytut Nauk o Ziemi): „Listy z przeszłości”,
  • dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko, prof. UŚ (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Geografii Przestrzennej): „Dookoła świata. Szlakiem miast”.

Wykłady zostaną udostępnione w formie playlisty na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego oraz na Facebooku Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ.

Wydarzenie towarzyszy Nocy Geografii, która odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku.

grafika promująca Dzień Ziemi 2021 „Restore Our Earth” 22 kwietnia 2021 r.