[ONLINE] Spotkanie pt. „Poprawa wydajności infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim”

04.11.2020 - 15:24, aktualizacja 04.11.2020 - 15:24
Redakcja: OO
Tagi: InnoHEIs

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach projektu „Improving Research and Innovation Infrastructure Performance: from Fragmented to Integrated and Sustainable Cooperation – Inno-HEIs” (2019–2023) organizuje spotkanie online pt. „Poprawa wydajności infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim”, skierowane jest do instytutów badawczych, uczelni wyższych i organizacji badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstw. Jednym z partnerów projektu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Podczas spotkania zostaną przedstawione wyniki badania poprawy wydajności infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim.

Agenda:

• 10.00 – powitanie – Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego,
  • 10.10 – prezentacja projektu InnoHEIs – Monika Ptak-Kruszelnicka, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Departament Rozwoju Regionalnego,
  • 10.25 – prezentacja wyników badania dotyczących poprawy wydajności infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim „Od podzielonej do zintegrowanej i zrównoważonej współpracy” – dr Mariusz Kruczek, Główny Instytut Górnictwa,
  • 10.50 – dyskusja „Bariery i rekomendacje dla poprawy wydajności infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim”
  • 11.30 – zakończenie

Zgłoszenia udziału w spotkaniu są przyjmowane do 12 listopada 2020 roku.

Projekt Inno-HEIs ma na celu zwiększenie wkładu uczelni wyższych i ich infrastruktury badawczej w regionalny system innowacji poprzez tworzenie przyjaznego środowiska do aktywnego zaangażowania przedsiębiorców i przemysłu oraz współpracy między partnerami odpowiadającymi na regionalne wyzwania społeczne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: us.edu.pl/wspolpraca.

Projekt „InnoHEIs” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 1 „Wzmacnianie badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji”, Celu szczegółowego 1.1 – Poprawa wdrażania polityk związanych z infrastrukturą badań i innowacji Programu Interreg Europa.