[ONLINE] Uniwersytet Śląski Dzieci: wykład nt. regulacji emocji

10.06.2021 - 09:35, aktualizacja 10.06.2021 - 09:35
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski Dzieci organizuje wykład pt. „Czy chłopaki nie płaczą, a dziewczynki się nie złoszczą? Regulacja emocji pod lupą psychologa”, który wygłosi dr Jagoda Sikora z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie będzie dotyczyć podejścia do regulacji emocji u dzieci na przestrzeni ostatnich lat. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, czy powielane mity na temat regulacji emocji (zwłaszcza te związane z płcią) są prawdziwie. Usłyszą również, jak rozwija się regulacja emocji u dzieci oraz jak dorośli radzą sobie (albo i nie) ze swoimi emocjami. Poznają także odpowiedź na pytanie, dlaczego tłumienie emocji może skończyć się niezbyt korzystnie i co można zrobić zamiast tego.

Wykład odbędzie się na platformie Zoom (Meeting ID: 913 6078 1837, Passcode: wnve1Y).