[ONLINE] Wykład pt. „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity”

09.02.2022 - 10:33, aktualizacja 14.02.2022 - 14:22
Redakcja: RJ

Wykład pt. „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity”, który poprowadzi dr Anna Pyszkowska w ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Otwartość”, odbędzie się 15 lutego 2022 roku o godzinie 19.30.

Prelegentka opowie o spektrum autyzmu w perspektywie biologicznej i psychologicznej, a także o tym, jakie mity narosły wokół spektrum w kontekście płci.

Dr Anna Pyszkowska jest asystentką w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, psycholożką, a także psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami z zakresu spektrum autyzmu, wykluczenia społecznego oraz wsparcia terapeutycznego osób zagrożonych stygmatyzacją i stresem mniejszościowym. W pracy psychoterapeutycznej między innymi współpracuje z osobami z zaburzeniami ze spektrum i ich rodzicami.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube UŚ.

Kampania jest realizowana w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.