[ONLINE] Seminarium naukowe pt. „Transfiguracje weganizmu. Materialne i nie-materialne aspekty diety bezmięsnej”

09.11.2021 - 12:19, aktualizacja 09.11.2021 - 15:07
Redakcja: wc-a
Tagi: seminarium, weganizm

16 grudnia 2021 roku odbędzie się IV ogólnopolskie seminarium naukowe poświęcone studiom nad weganizmem w kontekście badań literackich i kulturowych pt. „Transfiguracje weganizmu. Materialne i nie-materialne aspekty diety bezmięsnej”.

W trakcie wydarzenia uczestnicy pochylą się nad perspektywami badań kulturoznawczych, literaturoznawczych, filozoficznych, socjologicznych i historycznych nad dietą bezmięsną.

Zgłoszenia wystąpień, zawierające tytuł wystąpienia, notę biograficzną oraz abstrakt (do 200 słów), można przesyłać do 26 listopada 2021 roku na adres: marzena.kubisz@us.edu.pl oraz agata.sitko@humanitas.edu.pl. Udział w seminarium jest bezpłatny. Osoby zainteresowane przygotowaniem artykułu do planowanej publikacji pokonferencyjnej ponoszą koszty druku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego.