[ONLINE] „Skąd wziąć energię?” – wykład otwarty dr. Tomasza Rożka

15.05.2020 - 13:03, aktualizacja 16.05.2020 - 08:54
Redakcja: AJS

Czy posiadanie nieograniczonego źródła energii rozwiązałoby wszystkie nasze problemy? Wszystkich na pewno nie, ale z pewnością największe, globalne problemy nękające dzisiaj Ziemię mogłyby stać się przeszłością. Jest niestety jeden oczywisty warunek – energia musiałaby być czysta, to znaczy jej źródło nie mogłoby rujnować środowiska. Patrząc, jak wygląda dzisiejszy  miks energetyczny, widać, że jeszcze nam do tego daleko.  A może wcale nie? Mamy do dyspozycji wiele rożnych źródeł i technologii, a energia zdeponowana jest wszędzie. Trzeba tylko nauczyć się, jak ją wziąć.

Skąd wziąć energię? Na to pytanie postara się odpowiedzieć dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, autor bloga „Nauka. To lubię” podczas wykładu online, który odbędzie się w sobotę 16 maja na uniwersyteckim kanale You Tube: https://youtu.be/SI7YjiF68kw. Będzie to pierwsze spotkanie organizowane przez Uniwersytet Śląski Dzieci w ramach nowego cyklu wykładów otwartych.

Premiera rozpocznie się o godz. 14.00.