Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Spotkanie dotyczące programu Kreatywna Europa

15.07.2016 - 14:11, aktualizacja 15.07.2016 - 14:11
Redakcja: admin

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty kulturalne i kreatywne w ramach programu Kreatywna Europa odbędzie się 20 lipca 2016 roku od godz. 9.00 do 11.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11A). Uczestnicy poznają główne założenia programu, cele i priorytety komponentu kultura, wytyczne poszczególnych obszarów grantowych, a także warunki składania wniosków. Organizatorzy przybliżą także poszczególne etapy procesu aplikacji oraz zaprezentują dotychczasowe efekty działań polskich organizacji i instytucji, którym udało się zdobyć wsparcie finansowe.

Dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku, przewidziane są konsultacje indywidualne, podczas których pracownicy Creative Europe Desk Polska pomogą potencjalnym wnioskodawcom w sprecyzowaniu zakresu projektu oraz wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

Udział w spotkaniu, organizowanym przez Creative Europe Desk Polska oraz CINiBA, jest bezpłatny. Z uwagi na limit miejsc uczestników obowiązują zapisy, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://ulinks.net/0ff82.

Kreatywna Europa to unijny program oferujący wsparcie finansowe dla sektorów: kultury, audiowizualnego i kreatywnego. Program zaplanowany jest na lata 2014–2020, a jego cele to przede wszystkim promocja europejskiej różnorodności kulturowej i dziedzictwa, budowanie kompetencji profesjonalistów, rozwój publiczności dla odbioru europejskich dzieł m.in. poprzez zwiększanie dostępu do kultury i utworów audiowizualnych.

 

 

return to top