[Odwołane] Spotkanie z dr. Piotrem Kocybą w ramach „Silesian Studies/Badania śląskoznawcze”

28.11.2022 - 12:44, aktualizacja 08.12.2022 - 12:52
Redakcja: K.S

UWAGA! Z przyczyn niezależnych od organizatorów spotkanie zaplanowane na 8 grudnia 2022 roku zostało odwołane. Organizatorzy serdecznie przepraszają wszystkie osoby zainteresowane udziałem. Spotkanie odbędzie się w późniejszym terminie.

8 grudnia 2022 roku odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Silesian Studies/Badania śląskoznawcze”, którego gościem będzie dr Piotr Kocyba – slawista i politolog, członek zarządu Institut für Protest- und Bewegungsforschung.

Naukowiec zajmuje się protestami ulicznymi, ruchami prawicowymi oraz społeczeństwem obywatelskim w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tematem wykładu będzie „Od «jądra polskiej mowy, języka Rejów i Kochanowskich» przez «Wasserpolnisch» i «kreol górnośląski» do «mikrojęzyka literackiego» – klasyfikacje naukowe mowy Górnoślązaków jako wyraz ideologizacji dyskursu naukowego”.

Spotkanie będzie miało miejsce na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11, sala nr 142) o godz. 17.00.