Szkolenie z zakresu „Ochrony własności intelektualnej w uczelni”

18.05.2022 - 12:55, aktualizacja 18.05.2022 - 13:57
Redakcja: K.S

Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego organizuje szkolenie z zakresu „Ochrony własności intelektualnej w uczelni” realizowanym w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”.

Celem szkolenia jest podniesienie świadomości pracowników sfery nauki na temat potrzeby ochrony własności intelektualnej oraz wiedzy w zakresie zasad ubiegania się o nią. Efektem instruktażu ma być zachęcenie naukowców do podejmowania starań o obejmowanie prawną ochroną wyników swoich badań naukowych.

Szkolenie zawierać będzie uzasadnienie potrzeby posiadania wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej pracowników sfery nauki – zalety, zagrożenia, przykłady z praktyki, rodzaje przedmiotów własności intelektualnej – podstawowe informacje o nich, przedmioty własności intelektualnej najczęściej spotykane na uczelni – wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, know-how – szersze omówienie ich definicji, regulacje prawne dotyczące ochrony przedmiotów własności intelektualnej oraz zasady postępowania celem uzyskania takiej ochrony, wewnętrzne uczelniane regulacje i procedury dotyczące ubieganie się o ochronę przedmiotów własności intelektualnej – na przykładzie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program szkolenia:

• 10:00 – 10:10 – Przywitanie uczestników
  • 10:10 – 12:10 – Ochrona własności intelektualnej – zalety, zagrożenia, przykłady z praktyki
  • 12:10 – 12:30 – Przerwa
  • 12:30 – 14:30 – Zasady ochrony przedmiotów własności intelektualnej – jak zadbać o prawną ochronę wyników badań
  • 14:30 – 14:45 – Panel pytań, zakończenie szkolenia

Wydarzenie odbędzie się 26 maja 2022 roku w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, s. 3.23, III piętro).

Osoby zainteresowane proszone są o rejestrację elektroniczną.