Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe i wystawa „Pod przewodnią gwiazdą nauki”

28.08.2023 - 15:21, aktualizacja 08.09.2023 - 13:35
Redakcja: OO

Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. To wydarzenie, na które zaproszone są zorganizowane grupy szkolne oraz indywidualne osoby. Na mapie kampusu pojawią się cztery przystanki naukowe, oferujące interaktywne warsztaty, wykłady i pokazy z różnych dziedzin.

W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się zajęcia w ramach czterech przystanków naukowych:

  • Osobliwości Świata Fizyki,
  • Biostrefa,
  • Wyobraźnia,
  • Prehistoria.

Uczennice i uczniowie mogą uczestniczyć w kilku wykładach prowadzonych przez naukowczynie i naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz pracowniczki i pracowników innych placówek naukowo-badawczych.

Wydarzenie odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, od 11 do 29 września 2023 roku. Szczegółowy program oraz zasady rejestracji znajdują się na stronie: www.uniwersyteckiemiasteczkonaukowe.us.edu.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Otwarty UŚ.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego poświęcona Marianowi Smoluchowskiemu „Pod przewodnią gwiazdą nauki”, zorganizowana przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ. Ekspozycję będzie można nieodpłatnie obejrzeć w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 4 od 11 do 29 września 2023 roku. Eksperymenty wprowadzające w tematykę wystawy będą prezentowane w ramach wykładów Osobliwości Świata Fizyki, prowadzonych w Katowicach pod tym samym adresem. 

Uniwersytet Otwarty UŚ zaprasza: Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe 11–29.09.2023

wydarzenie towarzyszące „Pod przewodnią gwiazdą nauki”

return to top