Wykład mistrzowski prof. Krzysztofa Jarosza pt. „Mapowanie Annie Ernaux”

25.11.2022 - 14:03, aktualizacja 25.11.2022 - 14:03
Redakcja: OO

Komisja Historycznoliteracka PAN – oddział w Katowicach organizuje wykład mistrzowski prof. dr. hab. Krzysztofa Jarosza pt. „Mapowanie Annie Ernaux”, który odbędzie się 6 grudnia 2022 roku o godz. 17.15 w sali C.037 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Prof. Krzysztof Jarosz – profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, romanista. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół XX-wiecznej powieści francuskiej, współczesnej literatury quebeckiej i maurytyjskiej, przekładu literackiego. Jest autorem 3 książek, redaktorem i współredaktorem kilku monografii wieloautorskich, pomysłodawcą i redaktorem naczelnym dwóch czasopism naukowych – „Romanica Silesiana” (2006–2017) i „TransCanadiana” (2007–2013), autorem ponad 70 artykułów naukowych opublikowanych w kraju i za granicą. Wydał cykl edycji krytycznych utworów Anandy Devi. Był jednym z tłumaczy książki pt. „Lata” Annie Ernaux – tegorocznej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Zaproszenie na wydarzenie