Wykład prof. Jarosława Duraja pt. „Wejście Smoka: rola Chin w XXI wieku”

08.06.2022 - 12:58, aktualizacja 08.06.2022 - 13:53
Redakcja: wcyg

W ramach cyklu spotkań międzynarodowych na kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się wykład pt. „Wejście Smoka: rola Chin w XXI wieku”, który wygłosi wicedyrektor Macau Ricci Institute (MRI) prof. Jarosław Duraj. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2022 roku o godz. 13.15 w sali nr 142 wydziału.

Prof. Jarosław Duraj ukończył studia w dziedzinie filozofii, teologii, misjologii i buddologii. Obecnie mieszka w Makao, gdzie pełni funkcję wicedyrektora oraz adiunkta na Wydziale Religioznawstwa i Filozofii na Uniwersytecie Św. Józefa (USJ). Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół filozofii politycznej, dialogu międzyreligijnego, filozofii międzykulturowej, sinologii i buddyzmu.