Wystawa „Od Gutenberga do cyfrowej rzeczywistości”

16.01.2023 - 10:25, aktualizacja 18.01.2023 - 12:05
Redakcja: K.S

informacje z plakatu zawarte w tekście

„Od Gutenberga do cyfrowej rzeczywistości” to hasło, pod którym od 18 stycznia do 15 lutego 2023 roku będzie się odbywała wystawa pokonkursowa 7. Międzynarodowego Triennale Grafiki. Wernisaż będzie miał miejsce w Galerii Uniwersyteckiej Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Bielska 62) 18 stycznia o godz. 13.00.

Tegoroczna wystawa jest kontynuacją osiągnięć Międzynarodowych Biennale i Triennale Grafiki Cyfrowej organizowanych w Gdyni w latach 2008–2019. Ekspozycja prezentuje współczesne technologie graficzne oraz tradycyjny warsztat, prace artystów z Polski i z świata. Wystawa gościła wcześniej w Centrum Ekspozycyjnym STARA KOTŁOWNIA – Galerii sztuki w Olsztynie.

Tegoroczne przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy Instytutu Sztuk Plastycznych UŚ oraz Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART Gdynia.