XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego

02.09.2020 - 15:43, aktualizacja 03.09.2020 - 14:14
Redakcja: OO
Tagi: ECC, European Economic Congress, Europejski Kongres Gospodarczy

Od 2 do 4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będzie XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress). Stacjonarne sesje będą transmitowane online. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W jednym z paneli pt. „Sprawiedliwa transformacja – inwestycje, rewitalizacja, finansowanie”, który zaplanowano w drugim dniu kongresu w godz. 15.00–17.30, udział weźmie prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ. Uczestnicy będą rozmawiać na temat inwestycji mogących łagodzić skutki społeczno-gospodarczej transformacji tradycyjnych regionów przemysłowych, zarządzania terenami i obiektami poprzemysłowymi, a także finansowania projektów składających się na sprawiedliwą transformację.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe spotkanie gospodarcze w Europie Centralnej, które stało się forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, a także ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Udział w wydarzeniu możliwy jest po rejestracji na stronie: www.eecpoland.eu.