XVI wykład im. profesora Andrzeja Lasoty

09.01.2023 - 15:30, aktualizacja 11.01.2023 - 13:04
Redakcja: OO

W piątek 13 stycznia 2023 roku o godz. 15.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się XVI wykład im. profesora Andrzeja Lasoty. Będzie można także obejrzeć transmisję na kanale YouTube.

W ramach wydarzenia przewidziany jest odczyt pt. „A Fourier analysis based new look at integration”, który wygłosi prof. Peter Imkeller (Humboldt Universität, Institut für Mathematik, Berlin).

Wykład im. profesora Andrzeja Lasoty jest wydarzeniem cyklicznym, ustanowionym w 2008 roku przez Radę Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii (obecnie Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych) dla uczczenia osoby i dzieła prof. Andrzeja Lasoty.

Prof. dr hab. Andrzej Lasota, zmarły 28 grudnia 2006 roku, to wybitny matematyk, długoletni pracownik Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego, doktor honoris causa UŚ, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności.

W ramach corocznych spotkań do wygłoszenia wykładu zapraszani są uczeni o niepodważalnych osiągnięciach w zakresie teorii lub zastosowań nauk ścisłych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Instytutu Matematyki UŚ.

plakat promujący XVI wykład im. profesora Andrzeja Lasoty