XXXI Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

01.08.2018 - 14:13, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Od 25 sierpnia do 2 września 2018 roku odbywać się będzie XXXI Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (MSFF) – jedno z największych przedsięwzięć promujących kulturę folklorystyczną na Śląsku. Wydarzenie stanie się okazją do spotkania przedstawicieli wielu kultur, którzy poprzez taniec, muzykę i śpiew prezentować będą folklor swoich regionów. Gospodarzem festiwalu jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” działający w ramach Uniwersytetu Śląskiego – głównego organizatora MSFF.

28 sierpnia o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie rozpocznie się koncert inaugurujący, w którym udział weźmie m.in. prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski. W programie festiwalu zaplanowano występy plenerowe, koncerty w różnych miejskich przestrzeniach, a także korowody uliczne. Przez dziewięć kolejnych dni pokazy artystów z całego świata będzie można oglądać m.in. w Chorzowie, Tychach, Siemianowicach Śląskich czy Pszczynie. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziały takie zespoły, jak: Flying Georgians z Gruzji, Rhythms International Folk Art Club z Indii, Gran Ballet Folklórico z Panamy, Ama-Zebra Folklore Dance Wnsemble z Republiki Południowej Afryki.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny organizowany jest od 1979 roku. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie: www.msff.pl oraz na Facebooku.

Logo Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego