Akredytacja NAWA dla Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ

31.03.2021 - 12:36 aktualizacja 01.04.2021 - 12:15
Redakcja: OO
Tagi: NAWA

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w wyniku postępowania konkursowego ogłoszonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej otrzymała akredytację na realizację kursów języka polskiego w latach 2021–2023. Tym samym Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ znalazła się w prestiżowym gronie dwunastu uczelni z całej Polski, które otrzymały akredytację. Ponadto jako jedyny ośrodek uzyskała uprawnienia do przeprowadzania wszystkich form aktywności: zdalnych i stacjonarnych letnich szkół, kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim oraz kursu metodycznego dla zagranicznych lektorów.

Od ponad 30 lat Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ kształci obcokrajowców w Polsce i za granicą, prowadzi podyplomowe studia kwalifikacyjne nauczania kultury polskiej i języka polskiego jako obcego, a także organizuje seminaria i konferencje poświęcone językowi i kulturze polskiej, nauczaniu języka polskiego jako obcego i/lub drugiego oraz tłumaczeniom. Jest to także ośrodek uprawniony do przeprowadzania egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na wszystkich poziomach zaawansowania.

W tegorocznym kursie przygotowawczym prowadzonym przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ bierze udział ponad 50 stypendystów NAWA (program I. Łukasiewicza oraz S. Banacha), pochodzących m.in. z Nigerii, Etiopii, Indonezji, Palestyny, Jemenu, Pakistanu, Ukrainy, Białorusi oraz Kazachstanu.

Lista uczelni, które otrzymały akredytację NAWA

otwarta książka/open book