Prof. Jacek Jania uhonorowany Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji RIG

21.02.2020 - 18:33 aktualizacja 28.02.2020 - 15:55
Redakcja: AK, Sekcja Prasowa UŚ

Laury Umiejętności i Kompetencji – przyznawane wyróżniającym się firmom, organizacjom i instytucjom, a także wybitnym przedstawicielom świata nauki, biznesu, kultury i polityki – zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 22 lutego 2020 roku w Zabrzu.

Jednym z laureatów został prof. dr hab. Jacek Jania z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, który otrzymał Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji. Prof. Jacek Jania jest światowej klasy badaczem lodowców i środowiska obszarów polarnych, uznanym geomorfologiem i specjalistą z zakresu teledetekcji. Pełni funkcję przewodniczącego Centrum Studiów Polarnych.

W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ oraz członkowie kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji prof. dr hab. Wiesław Banyś (rektor UŚ w latach 2008–2016) i prof. dr hab. Janusz Janeczek (rektor UŚ w latach 2002–2008).

Tegoroczna gala rozpoczęła obchody jubileuszu 30-lecia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Prof. Jacek Jania odebrał Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji RIG
Materiały Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach