Komunikat w sprawie procedury szczepień dla nauczycieli akademickich

15.02.2021 - 22:24 aktualizacja 19.04.2022 - 10:26
Redakcja: AJS
Tagi: komunikaty

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie poświęcone szczegółowym zasadom przekazywania do MEiN danych o osobach wyrażających chęć szczepienia się. Nagranie dostępne jest pod adresem: www.youtube.com.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Państwa wiele pytań, na które częściowo uzyskaliśmy już odpowiedzi z Ministerstwa, poniżej przekazujemy te informacje.

WYRAŻANIE ZGODY NA SZCZEPIENIE

Obecnie w naszym wewnętrznym systemie rejestracji widnieje ponad 1200 pracowników, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki. Formularz rejestracji będzie aktywny tylko do środy, 17 lutego 2021 r., do g. 23:59. Do tego czasu wszystkie uprawnione osoby, które są zainteresowane szczepieniem, mogą dokonać samodzielnej rejestracji pod adresem: formularze.us.edu.pl/szczepienia_covid. Dane z Uczelni są przekazywane raz na dobę, począwszy od dzisiaj, do czwartku, 18 lutego 2021 r. Na razie nie posiadamy informacji o tym, żeby planowane było przedłużenie terminu zgłaszania się na szczepienie.

UWAGA: szczepienie zostanie zaplanowane wyłącznie dla osób, które wyrażą na to zgodę za pośrednictwem wskazanego wyżej formularza uczelnianego. Dane nie są przekazywane automatycznie na podstawie listy POL-on, którą wygenerowało MEiN dla wszystkich uprawnionych, a jedynie dla tych, którzy udzielili zgody. Informacje o osobach uprawnionych przedstawiono w poprzednim komunikacie, który jest dostępny na stronie: us.edu.pl/komunikat-rektora-us-w-sprawie-szczepien.

TERMINY I MIEJSCA SZCZEPIEŃ

Termin rozpoczęcia szczepień w naszej grupie nie jest jeszcze znany. Określono natomiast dostępne punkty szczepień w każdym mieście. Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego będą kierowani do 14 punktów szczepień, których przepustowość jest największa:

• 10 punktów szczepień w Katowicach;
  • 2 punkty szczepień w Sosnowcu;
  • 1 punkt szczepień w Chorzowie;
  • 1 punkt szczepień w Cieszynie.

MEiN przekaże do NFZ dane pracowników. Informację o terminie szczepienia otrzymamy prawdopodobnie bezpośrednio z punktu szczepień.

NAUCZYCIELE AKADEMICCY POWYŻEJ 65. ROKU ŻYCIA

Otrzymujemy Państwa wnioski o włączenie do grupy szczepień nauczycieli akademickich także tych nauczycieli, którzy ukończyli 65 rok życia. Wyłączenie to jest decyzją rządową i dotyczy szczepionki firmy AstraZenecka. Wraz z całym środowiskiem akademickim i MEiN podejmujemy wysiłki, aby ta grupa została uwzględniona w Narodowym Programie Szczepień razem z pozostałymi nauczycielami akademickimi.

Proces organizacji szczepień dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia ze studentami i doktorantami jest w toku, a kolejne regulacje rządowe pojawiają się każdego dnia. Przekazujemy je Państwu najszybciej, jak to możliwe, stąd czasem późna pora naszej korespondencji. Proszę o wyrozumiałość.

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Wcześniejsze komunikaty

12.02.2021 | Komunikat rektora UŚ w sprawie szczepień