Trwa rekrutacja na studia podyplomowe od semestru letniego 2020/2021

07.01.2021 - 12:27 aktualizacja 07.01.2021 - 12:27
Redakcja: OO

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach rozpoczynające się od semestru letniego 2020/2021. Oferowane kierunki adresowane są do nauczycieli, pedagogów, pracowników sektora publicznego i administracji, a także przedstawicieli wybranych grup zawodowych: prawników, przedsiębiorców, menedżerów.

Wśród oferty studiów podyplomowych znajdują się studia kwalifikacyjne:

• edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną,
  • bibliotekoznawstwo i informacja naukowa,
  • studia historyczne,
  • terapia pedagogiczna,
  • arteterapia,

a także studia doskonalące:

• prawo gospodarcze i handlowe,
  • prawo w ochronie zdrowia,
  • Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego.

Program studiów podyplomowych dostosowany jest do aktualnych wymogów rynku pracy i oferuje najnowszą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną w wielu dziedzinach. Zajęcia, które prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem nowoczesnych metod i form nauczania, będą odbywać się w formie zdalnej.

Kadrę wykładowców i trenerów stanowią doświadczeni pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz współpracujący z uczelnią eksperci i specjaliści z danej dziedziny, wieloletni praktycy z dużym doświadczeniem zawodowym.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach to dobry wybór dla tych, którzy chcą pogłębić specjalistyczną wiedzę, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. To oferta wspierająca ciągły rozwój osobisty, poszerzenie własnej wiedzy czy zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności na rynku pracy. Przygotowana propozycja stara się odpowiadać na współczesne zapotrzebowania rynku pracy, bierze pod uwagę opinie oraz sugestie słuchaczy i absolwentów studiów podyplomowych, jak również otwiera się na współpracę z lokalnym środowiskiem gospodarczym oraz instytucjami samorządowymi.

Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona jest online w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz stacjonarnie na wydziałach przez poszczególne sekretariaty obsługujące wybrane studia. Informacje o terminach składania dokumentów znajdują się w zakładkach poszczególnych kierunków.

Strona studiów podyplomowych: www.studiapodyplomowe.us.edu.pl.

Dziewczyna z plecakiem na ramieniu, trzyma nad głową otwartą książkę/Girl with a backpack on her arm, holding an open book above her head